Vladimir Putin Kısaca Hayatı Biyografisi

yorumsuz
492 views
Vladimir Putin Kısaca Hayatı Biyografisi

 

Bizim biyografi yenidir. Vladimir Putin kimdir kısaca hayatı hakkında bilgi veriyoruz , kütüphane kaynakça gösterilerek Vladimir Putin biyografisini yaşamını kısa özet şekilde sizlerle paylaşıyoruz. Ödev için çıktı alımına uygundur. Hadi Rusya’nın liderini tanıyalım.

 

 

 

VLADİMİR PUTİN (D. 7 Ekim 1952 St.Petersburg, Rusya Sfsc)

Vladimir Vladimiroviç Putin , eski devlet başkanı ve şimdiki Rusya başbakanı. Annesi fabrika işçisi, babası donanmada denizaltı filosunda görevli idi.1975 yılında Saint Petersburg Leningrad Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. Rusya Federasyonu’nun 2000-2008 yılları arasında cumhurbaşkanlığını görevini yürüttü.öneminde Rusya ekonomisi hızlı büyüme rakamları yakalamış, ülkesinin bağımsızlığı yolunda çok önemli adımlar atmış, merkezi otorite kuvvetlendirilmiş, silahlı kuvvetlerde reform başlamıştır.Başbakan Vladimir Putin aynı zamanda Judo’da siyah kuşak sahibidir.

Eşi Lyudmila Putina ise Putin ile aynı üniversitede İspanyol dili bölümününü okumuştur. Putin halen Lyudmila Putina ile evli ve iki kızı bulunmaktadır. Putin, kızlarından birinin biyoloji diğerinin ise Japon dili ve tarihi üzerine okuduğunu açıkladı.Putin, soyu tükenen hayvanları koruma çalışmalarıyla göze çarpmaktadır. Köpeklere olan düşkünlüğü bilinen Putin’e Bulgaristan Başbakanı tarafından çoban köpeği yavrusu hediye edilmiştir. Bilinen bir diğer merakı ise tıpkı diğer Rusya devlet yöneticilerinde olduğu gibi lüks kol saati takma alışkanlığıdır.

MLA (Modern Language Assoc.) (okuyorumben.com kısaltmıştır)
Erçel, Gülser, and Hiperlink (Firm). 100 Biyografide Dünya Ünlüleri. Hiperlink, 2012.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın