Vatan Sevgisi Millet Sevgisi konulu kompozisyon

yorumsuz
2.785 views
Vatan Sevgisi Millet Sevgisi konulu kompozisyon

 

Bu yazımızda vatan millet sevgisi ile ilgili kompozisyon örneği paylaşıyoruz. Vatan sevgisi konulu kompozisyon , Millet ile ilgili yazılar arıyorsanız burada bulabilirsiniz. Ödeviniz için kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Vatan Millet Sakarya

Vatan insanın kendini ait hissettiği toprakların her bir karışını sahiplendiği toprak bütünüdür. Nasıl Seyit Onbaşı gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak için 214 kiloluk mermiyi sırtlayıp topun içine yerleştirmiş ve düşman gemisine büyük zarar vermişse , nasıl Fatma bacı kağnılarıyla Kurtuluş Savaşı’nda askerlerimize mermi , yiyecek taşımışsa ve bir gün mermi yetiştirmek için çıktığı yolda donarak ölmüşe , işte vatan ülkesini , ulusunu , milletini kabullenen onun için çabalayan , gelecek nesillerine saklamak isteyenlerin eseridir.

Yurt içinde ya da yurt dışında olmaksızın insanlar vatanını özler. Ona hasret duyarlar. Çünkü insanların doğduğu topraklar , doyduğu topraklar olmasa bile insanoğlu genlerinde milliyetçilik taşımaktadır. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı evladının içinde bu genler bulunur. Bizlerin görevi atalarımızın bize bıraktığı bu güzel vatanı korumak ona saygı duymak gelecek nesillere aktarmaktır.  Bize düşen görev Mehmet Akif Ersoy’un ilk mısralarındaki gibi Korkma! Sönmez bu şafaklardaki al sancak.. deyişini unutmamak , vatanı vatan yapan topraklarımızda bayrağımızın dalgalanmasını sağlamak , asla göklerden yere indirmemektir.

Sahip olduğumuz topraklar bizim yuvamızdır. Doğa da tüm canlılar yuvasına sadıktır. Onları korurlar. Biz insanlarda vatanımızı kutsal olarak görürüz. Atalarımızın uğruna kanlar dökerek , bir adım bile geriye atmadan korkusuzca düşmanın üzerine gittiği , şairin de dediği gibi vatansız bir kişi , kimsesiz çocuğa benzer sözü gibi , göğsümüzü gererek okuduğumuz istiklal marşımızı , göklerde dalgalandırdığımız bayrağımızı , bizi biz yapan vatanımızı her ne pahasına olursa olsun korumak , her bir karış toprağına değer vermek , konu vatan olunca vatan millet Sakarya deyip geçmişimizi hatırlayarak asla kimseye boyun eğmemeliyiz.

Emre Cevar

Kaynakça: Okuyorumben.com

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın