Uzay Denince Aklınıza Neler Geliyor Ödev

yorumsuz
1.635 views
Uzay Denince Aklınıza Neler Geliyor Ödev

Bu yazımızda uzay denince aklınıza neler geliyor? Uzaya gitmek istermiydiniz? adlı hazırlık çalışması ödevini cevaplandırıyoruz. İlkokul ve ortaokul seviyesinde ödeviniz için kullanabilirsiniz. Sizlerde kendinizden birşeyler eklemeyi unutmayın

Uzay Denince Aklınıza Neler Geliyor

Uzay denilince aklımıza ilk gelen evrendir. tüm uzayın bir evren içinde oluştuğunu bilmekteyiz. İnsanoğlu uzaylılar diye Dünya dışı varlıklara söylemektedir ancak Dünya’da uzaydadır. Dünya’ da uzayın bir parçasıdır. Bu durumda biz insanlar da aslında bir uzaylıyız. Uzay da herşey tıpkı bir insanın oluşmasını sağlayan milyarlarca hücrenin bir araya gelerek bir bütün oluşturarak insanı yaşatması gibi, uzay da sayısız bileşenlerin bir araya gelerek oluştuğu bir denge içinde olduğu sınırsız bir boşluktur. Uzayda hayat olma ihtimali çok yüksektir ancak bu güne kadar insanoğluna benzer şekilde hiç yaşam belirtisine rastlanılmamıştır. Belki de uzayda karşılaşacağımız hayat yeşillik , mavilik içeren bir ekosistem değilde , elementler üzerine kurulmuş nefes almadan yaşayan canlılardan oluşmaktadır. Milyarlarca yıl önce ilk hücre suda bölündüğü zaman kimse günümüzde bu kadar canlılık çeşidi olacağını tahmin edemezdi. Belkide ilk hücre de uzayın bir köşesinde çoktan bölünerek çoğalmaya başlamıştır. Dünya uzayın en küçük parçası dahi olsa onu yok etmemeliyiz.

 

Uzaya gitmek istermiydiniz? Nedenleriyle açıklayınız sorusunun cevabı

 

Evet isterdim. Uzaydan Dünya’yı seyretmek isterdim. İnsanlar kendilerini dışarıdan göremezken ben tüm insanlığı dışarıdan görmüş olurdum.

 

Hayır istemezdim: Yaratıcı bizlere yaşamamız için bir dünya sunmuş. Halen yaşam izleri bulunmayan uzayda boşa vakit geçirmek istemezdim. Kendi Dünyamız bize yeter.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın