Sevgi Evleri

yorumsuz
624 views
Sevgi Evleri

Sevgi evleri hakkında bilgi veriyoruz. Kısaca sevgi evi  nedir, ne demektir, nerede olur konularında sizleri bilgilendiriyoruz. Tamamı güncel ve yeni olarak elektronik kaynaklardan toplanmış senin için tek başlık altında hazır hale getirilmiştir. Başlayalım.

Sevgi Evleri

Ev tipi binalardan oluşan , aile ortamı sağlanması için büyük çaba gösterilerek oluşturulmuş yapı ve binalarda , ortalama 10 ile 12 çocuk için bakım ve yuva ihtiyacını karşılamak için kurulmuş , hizmet veren yapılara sevgi evleri denir. Bir sevgi evi aynı zamanda yetiştirme yurdudur. Toplu bakım hizmeti veren kuruluşlardan farklıdır , temel bakım hizmeti esas alınır.  Şehirlerde farklı ilçelere bölünerek kurulmuş olan binalarda bulunan çocukların , tek çatı altında birleştirilmesi , ailevi duygular içinde büyümesi ve tek çatı altında toplanması ve büyüyene kadar aynı yerde kalıcı şekilde kalması amaçlanmaktadır. Sevgi evleri sayesinde koğuş tipi bakım mazide kalmıştır.

Sevgi Evleri önemi ve faaliyetleri nelerdir

1-) Çocukların temel gereksinimleri daha sıcak ve samimi bir ortamda karşılanmaktadır.

2-)Çocuklar aile ortamına benzer yapılar ve ilişki sistemi içinde yetiştirildiğinden aynı evdeki diğer çocuklar ile kardeş ilişkisi içerisinde ve sorumlu bakım elemanı ile daha sıcak iletişim halinde paylaşımda bulunmaktadır.

3-) Çocuklarla iletişim daha sıcak olduğundan ve az sayıda personel ile karşılaştığından sağlam ve tutarlı davranış özelliği ile olası kişilik ve davranış bozuklukları en aza indirilmektedir.

4-) Çocuklar temel güven duygusunu kazanmaktadır.

5-)Çocuklar ev hayatını öğrenerek büyümekte mutfakta yemek pişirebilmekte, dolabını kendisi yerleştirip, acıktığında dolaptan yiyecek alabilme imkânı olduğundan ev ortamına yakın yetişmekte ve hayata kolay hazırlanmaktadır.

6-) Personelin izlenmesi ve hizmet içi eğitimlerin uygulanması daha kolay olmakta çocuklara yönelik personelden kaynaklı sorunlar ve ihtiyaçlar daha hızlı tespit edilebilmekte sağlıklı çözümler üretilebilmektedir.

7-) Çocuğa küçük birimler halinde yaşamasının sonucunda kazandırılan olumlu tutum ve davranışlar toplum tarafından kabul edici bir tutum ile karşılanmalarına yol açmaktadır.

Sevgi evi nedir sorusunun en net cevabı , çocukların hayal ettiği daha güzel , daha iyi , daha temiz ve aile duygularını yaşayabilme imkanı taşıyan yuvalardır.  İnsanlar gönüllü olarak bu evlerde çalışabilir. Çocukları daha mutlu hale getirmek için , insani görevlerini yerine getirebilirler.

Bulunduğunuz şehir ile ilgili sevgi evlerini , google amca dan aratarak bulabilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın