Sağlık ve Spor Arasında Nasıl Bir İlişki Var

yorumsuz
507 views
Sağlık ve Spor Arasında Nasıl Bir İlişki Var

 

Bu yazımızda sağlık ve spor arasında nasıl bir ilişki var , sağlıklı insan ve spor hakkında bilgi vereceğiz.

 

Sağlık ve Spor Arasında Nasıl Bir İlişki Var


Özellikle 16-21 yaşları arasında yapılan spor büyük önem taşıyor. Bu sayede kişinin potansiyelinin en üst noktasına erişmesi mümkün oluyor. Unutulmaması gereken spordan maksimum verimi elde edebilmek için düzenli olarak spor yapmak gerektiğidir. Düzenli spor yaparak sadece fiziksel değil, ruhsal olarak da sağlığınıza büyük katkıda bulunabilirsiniz. Araştırmalar spor yapan gençlerin spor yapmayanlara oranla daha iyi beslendiklerini, şiddete daha az başvurduklarını ve insan ilişkilerinde daha başarılı olduklarını gösteriyor.

Sporsuz bir yaşam tarzının başta kalp damar hastalıkları olmak üzere diyabet ve bazı kanser türleri gibi ciddi rahatsızlıklara yol açtığını belirten uzmanlar, günümüzde tüm ölüm nedenleri arasında kalp damar hastalıklarının birinci sırada geldiğine işaret ediyor.

Sağlık ve spor aslında doğrusal bir şeydir.Yani sağlıklı olmak için spor yapmamız gereklidir.Spor yapabilmemiz için de sağlıklı olmamız şarttır.Yani her işin başı sağlıktır.Bizler sağlığımızı korumak için spor yapmalıyız.Dengeli beslenmeli ve uyku düzenimize de dikkat etmeliyiz.Sağlık her yaşta ve her zaman önemlidir.Bundan dolayı sağlıklı iken sağlığımıza gereken önemi göstermeliyiz.Sağlığımız için çaba sarf etmeli ve gereken adımları atmalıyız.Günde en azından yürüyüş yaparak sağlığımızı koruyabiliriz.Spor hayatımızın her yerindedir ve bu tabi ki sağlığımızı koruduğumuz sürece geçerlidir.

Sağlıklı Spor Nedir?

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için yapılan spordur. Özetle damar sertliği, ensülin direnci, diyabet gibi hastalıkları minimize etmeye ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Sağlıklı spor ölçümü ise 55 yaşa gelindiğinde 40 gibi hissetmek ve fiziksel olarak da bunu belli etmek ,  70 yaşa geldiğinde 55 yaşında hissetmek ve fiziksel olarak bunu göstermek , sağlıklı spor yapıldığının kanıtı olarak gösterilmektedir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın