Robert De Niro Kimdir Kısaca Hayatı Biyografisi

yorumsuz
416 views
Robert De Niro Kimdir Kısaca Hayatı Biyografisi

 

Bizim biyografi farklıdır filmleri isimleri de bulunmakta. Robert De Niro kimdir kısaca hayatı hakkında bilgi veriyoruz. Kütüphane kaynakça olarak Robert De Niro biyografisi kısa özet şekilde paylaşıyoruz. Ödev için kullanıma uygundur tek sayfa çıktı alabilirisiniz. Hadi şu ünlü sinema oyuncusunu tanıyalım.

 

 

 

ROBERT DE NİRO (D. 17 Ağustos 1943, New York)

A.B.D.’li sinema oyuncusu. Robert De Niro Jr., 17 Ağustos 1943 de New York’da sanatkar bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi Virginia Admiral bir ressam, babası Robert ise hem bir ressam hem de şairdi. De Niro’nun çocukluğu özgür ve yalnız geçti.Çocukluğunun büyük bölümünü sokaklarda küçük çetelerle geçirdi. Oyunculuk ağır bastığında ilk rolü 16 yaşında oynadığı Chekhov’un The Bear filmi oldu. O zamandan itibaren 15 yıl boyunca lokantalarda ve ufak sahnelerde oyunlar oynadı.De Niro’nun ilk rolü The Wedding Party adlı filmdeydi. Film, Brian De Palma tarafından çekilmesi nedeniyle oldukça önemlidir.

Ölümcül bir hastalığı olan beyzbol oyuncusunu canlandırdığı Bang the Drum Slowly ona, New York Film eleştirmenleri “En iyi oyuncu” ödülünü kazandırdı. Aynı yıl De Niro, Martin Scorsese’nin Mean Streets filminde rol aldı. İlerleyen yıllarda bu ikili Taxi Driver (Taksi Şöförü), Raging Bull (Kızgın Boğa) ve GoodFellas (Sıkı Dostlar) da dahil olmak üzere toplam 6 defa bir araya geleceklerdi. 1974’de Francis Ford Coppola’nın The Godfather 2 filmi De Niro’yu bir süperstar statüsüne ulaştırdı. Raging Bull (Kızgın Boğa) da Jake La Motta karakteri için 30 kilo alarak rolü için herşeyi yapacağını gösterdi. Bu rolüyle de en iyi erkek oyuncu dalında Oskar ödülünün sahibi oldu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın