Özgüven ile ilgili kompozisyon – Yazı

yorumsuz
1.384 views
Özgüven ile ilgili kompozisyon – Yazı

 

özgüven ile ilgili kompozisyon yazı kısaca paylaşıyoruz. Özgüven hakkında bir yazı yazınız veya kompozisyon yazınız ödev için kısa hazırlanmış farklı başka sitelerde bulamayacağınız bir örnek paylaşıyoruz. Sitemizde her çeşit kompozisyon ve yazı içeriği bulabilirsiniz bunun için arama yapmanız yeterli olacaktır. Şimdiden ödev için başarılar. Şimdi aşağı kaydır başlıyoruz.

 

Özgüven ile ilgili kompozisyon – Yazı

Kompozisyon ismi : Özgüven Özüne Güven

Benim yazacağım konu özgüven. Açıkçası ben çokta özgüvenli değildim ama son bir haftada bu konu hakkında araştırma yaptım.

Karşımdaki insanlarda özgüvenin yerine gelmiş deyince ben de araştırmalarımın boşa olmadığını gördüm. Birçoğumuz ben özgüvenliyim diye kendini kandırmakta fakat maalesef öyle değiller. Peki, ben özgüvenli olup olmadığımı nasıl anlarım diyorsanız ses tonunuz, duruşunuz, cesaretiniz burada önemli yer alıyor. Cesaretten kastın ne diyorsanız en basit hali ile sınıfta tahtaya kalkıp kalkmamak bile bir cesaret örneği. Tabi ki cesaretli olayım derken saygısızlık yapmamak gerektiğini unutmamak lazım.

Asıl konumuza geldiğimizde özgüven nedir? Özgüven kişinin kendine olan güvenidir. Peki, özgüven nasıl kazanılır? İlk olarak bir şeylere adım attın. Kabuğunuzdan çıkın. Kendinizi sizin hatanız olmayan şeylerle suçlamayın. Ama bunu yaparken bencil olmayın, iyice emin olun hatanız olmadığına.

Yeteneklerinizi ön plana çıkarın size edilen iltifatlar hoşunuza gidecek ve özgüven adına önemli bir adıma atmış olacaksınız. Çünkü insanoğlu narsisttir: Övülmeyi sever, bununla güçlenir. Farklılıklarınızla gurur duyun uzun, kilolu, kısa, sıska olabilirsin kimse seninle dalga geçemez veya sana karışamaz, çünkü bu sensin. Hiç düşündün mü hepimiz aynı kişi olsak, hepimiz aynı düşüncelere, aynı bedene sahip olsak özel olur muyduk?

Özgüven sahibi olmak için öncelikle özüne güvenmen gerekir. Bizimde diğer insanlardan bir farkımız yok , aynı şekilde nefes alıyor , aynı şekilde yemek yiyor , aynı şekilde yaşlanıyor , doğuyor ve ölüyoruz.  Bunun farkında olarak bir birey gibi olup güvenimizi asla kaybetmemek ve kendi fikirlerimizin arkasında durmamız gerekir. İşte özüne güvenmek kısaca budur. Bunu başarmakta ancak ve ancak insanın kendini bilmesi ve inanması ile gerçekleşir. Benim özgüven ile ilgili söyleyeceklerim bu kadardı. Bana vakit ayırdığın için teşekkür ederim. Unutma sen çok özelsin!

Özgüven ile ilgili kompozisyon – yazı örneği burada bitmiştir. Eğer farklı içeriklerde kompozisyonlar arıyorsanız buraya tıklayın.  Kompozisyon – Yazı ödevleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın