Mutluluk ile ilgili kompozisyon – Yazı

yorumsuz
748 views
Mutluluk ile ilgili kompozisyon – Yazı

 

Mutluluk ile ilgili kompozisyon yazı kısaca paylaşıyoruz. Mutluluk hakkında bilgi veren kısa ödev için hazırlanmış kompozisyon – yazı örneği derledik. Ödeviniz için kullanabilirsiniz. Tek sayfa çıktı almak için uygundur. Başka sitelerde bulamazsanız sadece bizde var. Sitemizde her çeşit kompozisyon örneği bulabilirsiniz. Aşağı kaydırın hadi başlayalım.

 

Mutluluk ile ilgili kompozisyon

Kompozisyon ismi : Mutluluk Mutsuzluktan İyidir

Bir yaz günüydü. Annemle karşılıklı oturup konuşmamıştık. Bir Pazar günü annemle dondurma yemeye gittik. Yeniköy’de bir kafe vardı. Orada oturduk. Dondurmaları kaşıklarken. Annem beni gözleri süzmeye başlamıştı. Ben anneme baktım. Annem dalgındı. Benimle sohbet etmeye başladı.

Beni büyük yetişkin bir kız çocuğu gibi düşünüyordu. Ama ben küçük çocuktum. Annem bana bir şeyler anlatmaya başladı. Ama ben annemi anlayacak yaşta değildim. Bazen mutsuz anlarımızda bazı şeyleri merak eder, annemin benim için üzülmesini istemezdim. Bir takıntı yüzünden hayatım boyunca pişman olmayacağım yanlış işler ve düşünceler yapmamı söyledi.

Bazen kendimi anneme daha olgun gösterirdim. Annemi can kulağıyla dinlerim. Bana “Çocuğum, artık yavaş yavaş büyüyorsun. Sen akıllı bir çocuksun. Arkadaşlarınla sinemaya, tiyatroya gidecek yaştasın.’’ Dedi. Dondurmamız bitti.

Anneme dedim ki “Anne artık kalkalım mı? Dondurmamız bitti.’’ Annem “Kızım kalkalım mı? Hesabı alalım.’’ Dedi. “Anne’’ dedim. “Efendim kızım.’’ “Anne hesap ne demek ?’’ dedim. Annem dedi ki “Hesap, para vermek gibi bir şey.’’ Dedi. “Hadi eve gidelim.’’ Eve yaklaşmıştık. Annemle konuşarak gidiyorduk. Eve varmıştık. Eve gelince oturduk. Annem yemek yapıyordu, ben de oturmuştum.

Akşam olmaya başladı. Yemek yiyip yattık. Ben bir süre yıldızları düşündüm. Sabah olmuştu. Annem kahvaltıyı hazırlıyordu. Bende yataktan kalkıp anneme yardım ettim. Kahvaltıya oturduk. Annemle yine konuşuyorduk. Mutluluk ile ilgili düşüncelerim netleşmişti. Mutluluk denilen şey buydu. Anneme dedim ki “Anne, parka gidelim mi?’’ Annem “Tamam gidelim kızım’’ dedi. Ben üstümü değiştirdim. Hazırlanıp parka gittik.

Ben arkadaşlarımla oynadım. Oyunumuz bittikten sonra eve gittik. Yemek yeyip televizyon izledik ve yatma vakti gelmişti. Ben kitap okuyup kendi kendime dedim ki “Ne güzel bir gün geçirdim. Çok mutluyum. Annemi gerçekten çok seviyorum.’’ Diyerek yattım.

Mutluluk ile ilgili kompozisyon – yazı örneği burada bitmiştir. Eğer farklı içerikte kompozisyonlar arıyorsanız buraya tıklayın. Kompozisyon – Yazı ödevi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın