Milli birlik ve beraberliğin önemi kısaca

yorumsuz
996 views
Milli birlik ve beraberliğin önemi kısaca

 

Merhaba bu yazımızda milli birlik ve beraberlik hakkında bilgi verip , milli birlik ve beraberlığin önemi kısaca açıklıyoruz. Ödev için geldiniz araştırma ödevi biliyorum farklı bir cevap ile sınıfta konuşma yapacaksanız önemi hakkındaki kısa bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Hadi başlayalım.

 

 

 

Milli birlik ve beraberliğin önemi

Milli birliğin temel ögesi olan Milliyetçilik konusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından birçok konuşmada anlatılmıştır. Atatürk 1926’da bu konuşmadaki düşüncelerini şöyle dile getirmiştir. ‘Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz. cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Toplumun bireyleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa o topluma dayanan Cumhuriyet de kuvvetli olur. ‘ demiştir.

Milli birlik ve beraberlik duygusu, aralarındaki bütün farklılıklara rağmen yurttaşları millet bilinci ile birleştirir. Bu bakımdan milli birlik ve beraberlik, Türk milletinin en büyük güç kaynağı ve varlığının yegane güvencesidir. Milli birlik, bireyleri milli çıkarlar etrafında birleştiren, ferdin kendisinde ve mensup olduğu millette öz güvenin oluşmasını sağlayan bir duygudur. Türkiye Cumhuriyeti halen milli bir bütün olduğunu 15 temmuz gecesinde tüm Dünya’ya göstermiş , Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır sözünü gönüllerinde yaşadığını yaşattığını tüm Dünya’ya sergilemiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın