Konuşmadan Nasıl iletişim Kurabiliriz

yorumsuz
715 views
Konuşmadan Nasıl iletişim Kurabiliriz

Bu yazımızda en çok kimlerle iletişim kuruyorsunuz, konuşmadan nasıl iletişim kurabiliriz bunları işleyeceğiz. Eğer ödev yapmak için burdaysanız doğru adrestesiniz. Hazırlık çalışması ödevini buradan yapabilirsiniz.

Konuşmadan Nasıl iletişim Kurabiliriz

Gezegenimizde tüm canlılar aslında iletişim halindedir. Hiç konuşmadan sadece el ve kol  hareketleriyle , mimiklerimizle , gözlerimizle dahi iletişim kurabiliriz. Örnek verecek olursak bir polis memuru karşıdan gelen aracı durdurmak için elini yukarı kaldırarak dur işareti yapar. Bunu gören sürücü aracını durdurur. Bu durumda konuşmadan iletişim kurulmuş ve sonuca ulaşılmış olur. Günümüzde birçok hayvan konuşmadan iletişim kurabilmektedir. Bazı hayvanlarda çıkardıkları sesler insanlar tarafından duyulmasa hemcinsleriyle konuşmaktadır. Örnek verecek olursak bir yavru köpek annesinin ağzını yalayarak ondan yemek istediğini belirtir. Anne köpek de bu iletişimi algılayarak yavrusunu besler.

 

Yüz mimikleri ve göz teması ile iletişim kurmaya örnek verecek olursak bir arkadaşımız bize gülümsediği zaman bizimde gülümseme potansiyelimiz oluşur ya da sevdiğimiz bir insan üzgün ve ağlıyorsa bizimde ağlama potansiyelimiz oluşur. Karşımızda ki insan bize karşı bakarken kaşlarını yukarı kaldırıyorsa bu hayır, yapma gibi anlamlara gelmektedir. Kaşları eğer aşağı doğru inik ve keskin bakışlı ise bu kızdığı anlama gelir. Böyle bize kızdığını, ya da uyardığını konuşmadan , yüz mimikler ile yaptığı iletişim ile anlamış oluruz.

 

En çok kimlerle iletişim kuruyorsunuz?

İnsanlar en çok aileleriyle iletişim kurarlar. Çocukluk dönemleri boyunca en çok anneleri ve babalarıyla, akrabalarıyla , eğitim dönemi boyunca eğitim hayatında tanışacağı insanlarla iletişim kurar. insanlar yetişkinliğe ulaştıkça iletişim kurduğu çevre genişler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın