iyilik eden iyilik bulur sözünün açıklaması

yorumsuz
862 views
iyilik eden iyilik bulur sözünün açıklaması

Bu yazımızda iyilik eden iyilik bulur sözünü açıklayınız adlı ödev hakkında sizlere bilgi verilmiştir. Sayfamızca farkı bakış açılarıyla yazılmış cevaplar bulunmaktadır. Ödeviniz için kullanabilirsiniz. Sizlerde iyilik eden iyilik bulur sözü için düşüncelerinizi ödevinize eklemeyi unutmayın.

İyilik Eden İyilik Bulur Ne Demektir

İyilik yapan insanlar unutulmazlar. Başka bir zamanda bizim yardıma ihtiyacıız olduğunda bize yardım edecek ilk insanlar, bizim iyilik yaptıklarımız olacaktır.Bizler başkasına kötülük yaparsak ondan iyilik bekleyemeyiz ancak iyilik yapsak bile karşılık beklememeliyiz çünkü iyilik bulmak belki hemen sonra belkide ömrümüzün son gününde belkide ahirette dahi karşılık bulabilir.

 

İyilik eden iyilik bulur farklı açıklama

Biz doğaya ne kadar iyi davranırsak, çevreyi temiz tutar, yangınları engellersek, havayı kirletmez, hayvanlara iyi davranırsak doğa da bize en güzel iyiliği yapar. Yaşamamıza izin verir. Hangi konuda iyilik yaparsak yapalım karşılığı er ya da geç bu Dünya’da ya da ahirette iyilikle sonuçlanacaktır.

 

İyilik eden iyilik bulur yeni açıklama

Kötülük yaparsak iyilik beklemek anlamsız olur. Ancak iyilik yaptığımızda bu karşı tarafta duygusal bir bağ oluşturmamızı sağlar. Ve onunda bize iyilik yapma isteği oluşur.  Başkası bize iyilik yaptığında bizde ona iyilik yapmak isteriz. Çünkü onunda bizim gibi mutlu olmasını isteriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın