Değişen Toplumsal ilgi ve ihtiyaçlar nelerdir

2 yorum
12.039 views
Değişen Toplumsal ilgi ve ihtiyaçlar nelerdir

 

Değişen toplumsal ilgi ve ihtiyaçları araştırarak bunları karşılamaya yönelik yenilikçi fikirler geliştiriniz. Proje hazırlama döngüsünden yararlanılmıştır. Toplumsal ihtiyaçlar bizim ana ihtiyaçlarımızdır. Ancak değişen ve ilgi gören ihtiyaçlar geliştirmeye açıktır. Hadi başlayalım.

Değişen Toplumsal ilgi ve ihtiyaçlar

-Telefon
-Bilgisayar
-Elektronik mutfak cihazları
-Arabalar
-Ayakkabılar
-Kıyafetler
-Elektrik üretim yöntemleri
-Su barındırma yöntemleri
-Teknolojik Hayvancılık
gibi insanoğlunun yaşadığı sürece değişen toplumsal ilgi ve ihtiyaçları sürekli güncellenerek geliştirilerek devam etmektedir.

 

Nasıl Geliştirilebilir – Girişimci Fikirleri

Telefon : Önümüzdeki yüz yıl içinde telefonun taşınma ihtiyacı kalmayacağı , insanlar vücutlarına entegre edebileceği bir sistemle göz hareketleri ile telefonla yapabilecekleri tüm işlemleri bir lens sayesinde yapabileceği söylenmektedir.

 

Elektronik Mutfak Cihazları: Günümüzde elektronik mutfak cihazları tek bir işlem yapabilmekte. Örneğin kahve makinesi kahve yapar , rende makinesi rende yapar , önümüzdeki dönemlerde yemek yapabilen , tüm ürünleri birleştirerek yemek yapma makinesi fikri girişimcilerin dillerinde dolaşmakta.

 

Ayakkabılar : Önümüzdeki süreçte ayakkabı sektörü girişimcileri asla eskimeyen ayakkabılar tasarlamayı hedefliyorlar. Bal mumu gibi ürünlerden faydalanılarak , ayakkabının üzerine yerleştirilecek bir mekanizma ile belirli aralıklarla bal mumu yenilerek ayakkabının eskimesini zarar görmesini su almasını engellemeyi hedefliyorlar.

 

Teknolojik Hayvancılık : Hayvancılık ile uğraşan girişimciler , önümüzdeki dönemde tesislere hiç  insan dahi girmeden tamamen otomatik bir döngü içerisinde üretim yapmayı hedefliyorlar. Günümüzde gelişmiş ülkelerde tavuk ve yumurta üretimi el değmeden makineler ile yapılmaktadır. Bu sistem büyük baş hayvanlar içinde her gün girişimcileri gelişmeye zorlamaktadır.

 

Kıyafetler: Girişimciler  eskimeyen , solmayan kıyafet tasarlamayı düşünüyorlar. Kıyafetlerin üzerine bal mumu sürüldüğünde hem koruma hem su geçirmezlik sağlamaktadır. Ancak girişimciler bu tür kıyafetlerin eskime imkanı olmadığı , uzun süre yeni kıyafete ihtiyaç duyulmayacağı için , satışlar bir seferliğine olacağı için üretim yapmamaktadırlar.

 

Arabalar: Önümüzdeki yüzyıl içerisinde uçan araçlarla yolculuk yapılacağı ulaşım yapılacağı söylenmektedir. Hatta yapılmıştır. Ancak çok yüksek maliyetli oldukları için enerji harcadıkları için kullanılmamaktadır. Bir girişimci hayalinde şöyle açıklıyor. Yüksek mesafeden , Alçak mesafeye doğru kaydırak tarzı  yerden oldukça yükseğe yapılan bir yol ile. insanlar kayarak hiç enerji ve para harcamadan gidebilir.  Bunun için yapılması gereken tek şey her bölgeye dik uzun direkler dikip bunları birbiriyle bağlantısını sağlamak. Zamanla tüm bölgelerde devasa dev direklerden oluşan bir Dünya inşası gerçekleşebilir. Hiçbir enerji harcanmadan ücretsiz yolculuk yapılabilir. Alçak bölgeden yüksek bölgelere yolculuk ise – aktif olarak aşağı inen insanların verdiği güç ile yukarı doğru itilerek gerçekleştirilebilir. Basit bir mekanizma ile insan gücü ile hız ayarlanabilir. Böylece sürekli bir sirkülasyon oluşturulabilir diyor. Bu girişimci arkadaşımız hayalleri neden gerçek olmasın. Tükenebilir kaynaklarımız tükendiğinde son çaremiz bu olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Değişen Toplumsal ilgi ve ihtiyaçlar nelerdir (2 Yorum)