Charlize Theron Kimdir Kısaca Hayatı Biyografisi

yorumsuz
438 views
Charlize Theron Kimdir Kısaca Hayatı Biyografisi

 

Merhaba bu yazımızda Charlize Theron kimdir , Charlize Theron biyografisi , hayatı , yaşamı , kariyeri kısaca özet şeklinde hakkında bilgi veriyoruz. Kütüphaneden alınmış sitemiz tarafından kısaltılmıştır. Ödev için kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

CHARLİZE THERON (D. 7 Ağustos 1975, Benoni, Güney Afrika)

Oscar’lı ünlü sinema oyuncusu. Charlize Theron, 7 Ağustos 1975te Güney Afrika’nın Benoni adlı küçük bir köyünde dünyaya gözlerini açtı. Yol inşaatı yapan bir firmaya sahip olan bir babanın ve ev hanımı olan bir annenin tek çocuğuydu. Çocukluk yıllarının büyük bir bölümünü ailesinin çalıştığı çiftlikte geçirdi. O yıllarda yarım yamalak da olsa pek çok dili konuşmayı öğrendi. 28 farklı Afrika dilini konuşabilen aktris, 6 yaşına geldiğinde çiftlik sahiplerinin ve babasının desteğiyle bale dersleri almaya başladı. Evlerine 45 dakika uzaklıktaki açık hava sinemasında Amerikan filmlerini seyretmekten büyük zevk alıyordu. Satın aldığı filmleri en az 50 kere seyreden Charlize Theron, sinemaya olan tutkusunu küçük yaşlarından itibaren belli etmeye başlamıştı.

Joffrey Ballet’te eğitimine devam ederken geçinmek için fotomodel olarak çalışıyordu. 18 yaşında annesinin tavsiyesini dinleyerek Los Angeles’a gitti. Taşınmasının 8 ayardından ilk kez bir filmde ufak da olsa rol almayı başardı. 1994 yılında John Hurt ve Renee Russo gibi oyuncuların da menajerliğini yapan John Crosby tarafından keşfedildi ve profesyonel oyunculuk hayatına başladı.

Helga Svelgen karakterini canlandırdığı “2 Days in the Valley” (1996) ve Tom Hanks’in de rol aldığı, Tina karakteri ile izleyici karşısına çıktığı “That Thing You Do!” (1996) filmleriyle ilk ciddi tecrübelerini yaşadı. 1997’de Mary Ann Lomax karakteriyle rol aldığı, baş rollerini Keanu Reeves ve Al Pacino’nun paylaştığı, “The Devil’s Advocate” (Şeytanın Avukatı) filmi, Charlize’e şöhret kapılarını araladı. Gene 97 senesinde “Trial and Error”da Billie Tyler rolüyle izleyici karşısındaydı.

MLA (Modern Language Assoc.) (okuyorumben.com kısaltmıştır.)
Erçel, Gülser, and Hiperlink (Firm). 100 Biyografide Dünya Ünlüleri. Hiperlink, 2012.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın