Büyüden ve Nazardan Korunma Yolları

yorumsuz
479 views
Büyüden ve Nazardan Korunma Yolları

 

Büyüden ve nazardan korunma yolları , Büyüden nasıl korunurum , nazardan nasıl korunurum. Büyü ve nazar nasıl anlaşılır kısaca açıklıyoruz. Bilgiler kütüphane kaynakçalı kitaplardan alıntı yapılmıştır. Güncel bilgilerdir. Sayfa sonunda kaynakça belirtilmiştir. Eğer kendiniz ile ilgili şüpheniz varsa bu makale size çok faydalı gelecek. Ayrıca yazı sonunda büyü ve nazar hakkında bilgilerin olduğu linkleri de paylaşıyorum. Aşağı kaydırın konumuza başlıyoruz.

 

Büyü ve Nazar

Allah, bizlerden nasıl insan olmamız gerektiğini açık ve seçik bildirmiştir. Bunun için kendimizi diri tutmamız ve güçlü olmamız istenmiştir. Bunun yolu da yaradılışta bedenimiz ve ruhumuzun bağlantısını oluşturan Letifelerimizi kuvvetlendirmekten geçmektedir.

Arapça Latife’nin çoğulu Letaif (Latifeler) anlamına gelir. Gizli, sırlı ve iç bünyede saklı cevherler olan Letâif, baş gözüyle görülmezler, ancak gördükleri vazifelerden varlıkları anlaşılır. İnsanın aslı bunlardır. Bu cevherler mümin kafir her insanda mevcuttur. Kâmil mürşidler bu cevherleri ilim, tecrübe ve müşahede ile tanıyıp yerlerini ve görevlerini tespit etmişlerdir.

Latife, Kur’an-ı Kerim kaynaklı insanın psikospiritüel duyuüstü melekelerinden her biridir. Geleneksel Çin tıbbındaki akupunktur meridyenlerini ve Chakraları andırır.İnsan on latifeden (letaif-i aşara) meydana gelmiştir:

-Kalp, Ruh, Sır, Hafi, Ahfa; Nefs, Ateş, Hava, Su ve Toprak.

Büyüden ve Nazardan Korunma Yolları

İslam uleması da büyü yapmayı kebair-i ekâbir yani 7 büyük günahtan biri kabul etmiştir. Bu nedenle müminlerin kesin bir şekilde büyüden uzak durmaları gerekmektedir. Bizim bu kitap ile amacımız insanlara faydalı olmak, önleyici hizmetleri insan aklında her daim canlı tutmak, bela gelmeden önce tedbir almasını sağlamaktır. Zira kötülük ve bela internet sayesinde her an ulaşılabilir durumdadır. Bugün yeni yetme ergenler dahi internet sayesinde en tehlikeli büyülere ulaşıp hem kendilerine hem çevrelerine zarar vermektedir. Fakat bunların karşısında sağlıklı ve güvenilir yöntemlere ulaşmak ise çok zor olmaktadır.

Büyüden ve nazardan etkilenen kişi ya bundan habersiz bir şekilde ters giden hayatındaki olumsuzluklarda isyan içerisinde ya da kapı kapı dolaşıp şifa aramaktadır. Maddi ve manevi tüm imkânlarını seferber ederek çoğu çözümsüz akıl almaz şeytani yöntemleri şifa için kullanmaktadır. Çoğu cinci, üfürükçü, medyum, sözde hoca sıfatıyla sahtekâr insanlar, çare aramakta olan kişileri hiçbir sonuca ulaştırmayacak alakasız ve iğrenç yöntemlerle (insan idrarı, hayvan uzuvları, ne üdüğü belirsiz yazılar ve semboller v.b.) boşuna uğraştırarak yıldırmakta ve dolandırmaktadır.

Bir kısım kimseler ise cinleri kullanarak şifa vereceklerini iddia etmekte olup şeytani yöntemler kullanır. Yani büyüyü başka bir büyü ile çözmeye çalışmak da masum ve hasta insanları Allah tarafından haram kılınmış ve küfr olarak adlandırılmış yöntemlerle büyü ve cinlerden medet ummalarına aracı olmaktadır.

Böylelikle başkaca cinlerin musallatına aile fertleri uğrayabilir. Şeytanın oyuncağı olurlar. Çok az bir kısmı Rahmani yöntemleri kullanarak büyüleri Allah’ın izni ile çözer ama bunlara ulaşabilmek ve doğru kişileri bulmak çok zordur haddi zatında çok pahalıdır. Bu ilmi Allah rızası için yapanlarsa yok denecek kadar azdır.

Büyüden ve Nazardan Kurtulmak için En büyük Kalkan

Esmaü’l Hüsna

Esmaü’l Hüsna, Kur’an’da Allah’ın bize öğrettiği ve her türlü istek, ihtiyaç ve durumumuzu bildirmemiz için kullanmamızı istediği yöntemdir. Nasıl dua edeceğimizi, nasıl tevbe edeceğimizi, nasıl halimizi arz edeceğimizi Allah, Kur’an’da ayetlerle bildirmiştir.

En güzel isimler Allah’ındır, artık O’na onunla (esmaları ile) dua ediniz! Allah’ın isimlerini saptıranları terket! Yapmış oldukları şeyden dolayı yakında cezalandırılacaklar.(Araf 180)

Hac ibadetinizi bitirince, cahiliyye devrinde hacdan sonra, toplanıp atalarınızı andığınız gibi hatta daha da kuvvetli bir anışla Allah’ı zikredin, çünkü insanların kimi; Ey Rabbimiz, bize dünyada ver der. O kimsenin ahirette bir nasibi yoktur. (Bakara 200-201)

Ey iman edenler, Allah’ı çok zikredin, O’nu sabah ve akşam tesbih edin, yüceltin. (Ahzab 41)

Allah’ı çok zikreden erkekler ve kadınlar var ya, Allah bunlara bir mağfiret (af ) ve büyük bir mükafat hazırlamıştır. (Ahzab 35)

Muhakkak şeytan, şarapta ve kumarda, aranıza düşmanlık ve kin düşürmek, sizi Allah’ı zikretmek ve namaz kılmaktan alıkoymak ister. Artık siz bunlardan sakınmaz mısınız? (Maide 91)

Nazar Nedir – Göz Değmesi Kısaca

Büyü Çeşitleri – Bana Büyü mü Yapıldı

 

Kaynakça:   APA (American Psychological Assoc.)
Demirbağ, A. S., Şahnacı, E., & Hiperlink (Firm). (2018). Esma – ül Hüsna ve ayetlerle büyü ve nazardan korunma (Vol. İkinci basım). İstanbul: İstanbul.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın