Bayrağımızın ve istiklal marşımızın önemi ile ilgili kompozisyon

yorumsuz
18.965 views
Bayrağımızın ve istiklal marşımızın önemi ile ilgili kompozisyon

 

Merhaba bu yazımızda bayrağımızın ve istiklal marşımızın önemiyle ilgili bir kompozisyon yazınız. ödevini sizler için yapıyoruz. Kısa bilgiler özet olarak yazı içinde paylaşılmıştır. Bayrak ve istiklal marşı önemi anlatan kompozisyon sayfamızda ilk defa yazıldığı için tamamen aynısını kopya çekip sınıfta paylaşabilirsiniz. Giriş gelişme ve sonuç bölümü vardır.

 

 

 

 

Milli Bayrak Milli Marş

En güzel milli marşımızın arandığı para ile ödüllendirileceği söylenilen dönemde, Mehmet Akif Ersoy duygularını vatanına milletine olan aşkını, inancını paylaştığı satırlarını, TBMM ye sunmuştu. Karşılığında hiç para istememişti. Milletini vatanını sevdiğini, para için bunu yapmak yerine, ülkesine bir eser bırakmak istediğini belirtmişti. Ancak yaşadığı toprakları böylesine seven bir insan yazabilirdi istiklal marşımızı ve öyle de oldu. Milli marşımız ayakta alkışlanarak kabul oldu.

Her ülkenin her devletin milli marşı olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin de milli marşı olması çok önemli , ülkeyi ülke yapan unsurlardan birisidir. Bir ülke toprak sınırlarıyla milli marşıyla ve bayrağıyla ancak bir ülke olur. Ülkemizde yaşayan her bir vatandaşımızın duygularını düşüncelerini ifade eden gelecekte onların ne kadar vatansever ne kadar ülkesine bağlı olduğunu anlamımızı sağlayan ve bize yol gösteren İstiklal Marşımız, Ulu önderimiz Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olduğu dönemde kabul edilmişti. Atalarımızın biz gençlerin geleceği için , kendi çektiği sıkıntıların zorlukların gelecekte yaşayacak olan vatandaşların çekmemesi için savaşarak koruduğu topraklarımızın bayrağını bir savaş gecesi şehitlerimizin kanlarının yere dökülmesi ve o gece şehitlerimizin kanının üzerine ay ışığının yansıması esas alınarak bizlerde bayrağımızı seçtik. Bayrağı olmayan insanın vatanı olmazmış.

İstiklal marşımız ve bayrağımızı geleceğe saklamak atalarımızın bize bıraktığı bu toprakları en güzel şekilde korumak savunmak ve bizimde geleceğe bırakmak bizim en temel görevlerimizdendir. Ülkesini vatanını milletini sevmeyen bir insan düşünemiyorum. Bizlere de burada düşen görev bayrağımızın hiçbir zaman gökyüzünden aşağı inmesine izin vermeden hep göklerde dalgalanmasını sağlamaktır. Atatürk’ün de dediği gibi ”Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın