Ağaçlar ile ilgili kompozisyon – Ağaç

yorumsuz
968 views
Ağaçlar ile ilgili kompozisyon – Ağaç

 

 

Ağaçlar ile ilgili kompozisyon örneği paylaşıyoruz. Başka yerde yok. Ağaç ile ilgili yazı ve ağaçlar hakkında kısa kompozisyon ödev için kısaca derledik. Tek sayfa çıktı almak için uygundur. Ödeviniz için kullanabilirsiniz. Sitemizde çeşitli kompozisyonlar mevcuttur arama yaparak da ulaşabilirsiniz. Aşağı kaydır başlayalım.

 

Ağaçlar ile ilgili Kompozisyon

Kompozisyon ismi : Benim Kiraz Ağacım

Ben her gün dışarı çıktığımda gezmeye gittiğimde yol kenarlarında parklarda gördüğüm ağaçlar her zaman beni heyecanlandırmıştır. Benim de kendime ait olmasını istediğim bir ağaç vardı. KİRAZ AĞACI! Ben de bir ağaç alıp bahçeme dikmek istiyordum.

Bizim evimiz bahçeli bir ev ağacımı dikmek için ve onu büyütmek için gayet müsaitti ve karar verdim. Babama deyip bana bir kiraz ağacı almasını ve onu bahçeme dikmeye karar verdim. Babam “Tabi alırız.” dedi ve bir pazar günü ağaç satan yere gittik. Babam ve ben bir kiraz ağacı fidanı aldık. Onu evimizin bahçesine getirdik.

Dikmeden önce yorulmuştuk. Eve çıkıp biraz dinlendim. Yemeğimi yeyip karnımı doyurdum. Sonra bahçeme gidip kiraz ağacımı dikmek istedim. Bunu tek başıma yapamayacağım için babama söyledim. Babam da olur dedi. Babam ve ben bahçemize gittik önce bir çukur açtık ağacımı çukurun içine koyup toprakla etrafını kapattık. Sonra üzerine biraz su döktük ve onu orda bırakıp eve gittim.

Artık ona sadece su vermem gerekiyordu. Ben de öyle yaptım. Sabah kalktığımda ilk işim pencereden diktiğim kiraz ağacına bakmak oldu. Hemen onun suyunu verdim ve kiraz ağacım hemen büyü bana kocaman kocaman kiraz ver. Eve çıkıp üzerimi giyinip okuluma geldim. Okulda biraz aklıma takılmıştı. Ne zaman ağacım kiraz verir? Ben hemen büyümesini kiraz vermesini istiyordum. Tabi bunu da biraz zaman alacağımı biliyordum.

Aradan biraz zaman geçti kiraz ağacımın büyüdüğünü fark ettim. Ağaçlar ile ilgili yazı okuyor araştırıyor ve uyguluyordum. Ama hala kiraz vermiyordu. Günlük onun sulamasını yapıp onunla konuşuyordum. Ona, bana kiraz vermesini istiyordum. Okul saatim gelmişti üstümü giyinip okuluma gittim. Son derste kiraz ağacım aklıma geldi. Zil çalınca çantamı toparlayıp okuldan çıktım evime geldim. Ağacımın suyunu verdim sonra evime çıkıp, derslerimi yapıp yattım.

Bir Sabah kalktığımda penceremden ağacıma baktım ve çok sevinip çok heyecanlandım çünkü ağacım kiraz vermişti. Bu benim diktiğim ilk ağaçtı.

Ağaçlar ile ilgili kompozisyon burada bitmiştir. Eğer farklı kompozisyon – yazı örneği arıyorsanız buraya tıklayın. Kompozisyon – Yazı ödevi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın