Teknolojinin Yararları Hakkında Bilgi

yorumsuz
709 views
Teknolojinin Yararları Hakkında Bilgi

Merhaba bu yazımızda teknolojinin yaraları nelerdir , teknolojinin faydaları hakkında bilgiye sahip olacaksınız. Farklı kaynaklardan ödeviniz için derlenerek uygun hale getirilmiştir. Ödeviniz için kullanabilirsiniz.

Teknolojinin Yararları Hakkında Bilgi

Teknoloji başlı başına bir icattır. Sürekli gelişmek anlamına da gelmektedir. Atalarımızın deyimiyle ”Barut icat edildi mertlik bozuldu” sözü teknolojinin faydaları hakkında bize ışık tutmaktadır. Günümüzde teknoloji en temel ihtiyaçlarımız beslenme , barınma , güvenlik , iletişim , ulaşım , sağlık gibi birçok sektörde hızla gelişmekte ve insanlığın geleceği son noktaya doğru ilerlemektedir. Teknolojinin hangi konuda ne gibi faydaları olduğunu özetlemek gerekirsek:

 

Beslenme: Birçok elektronik aletle beslenme ihtiyaçlarımız daha hızlı giderilmektedir. Geçmişte insanlar suyu kaynatmak için ateşi kullanırken bugün günümüzde kattle ile çok kısa sürede bu ihtiyacını giderebilmektedir. Bunu sağlayan teknolojidir.

Barınma : Teknoloji bize barınma ihtiyaçlarımızı daha güvenli daha kaliteli , daha uzun ömürlü barınma inşa etmemizde büyük rol oynamaktadır.

Ulaşım: Teknoloji sayesinde ulaşım süresi azalmıştır. Aylar süren ulaşım artık çok kısa sürede yapılıyor.

İletişim: Teknoloji sayesinde dünyanın diğer ucundaki insanlarla anında iletişime geçebiliriz. TV sayesinde dünyanın dört bir yanında olan her şeyden haberimiz oluyor.

Hastalık ve Sağlık: Teknoloji sayesinde hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavisi daha çabuk oluyor. Sağlığımız için nelerin daha faydalı olabileceğini öğrenebiliriz.

Güvenlik: Teknoloji sayesinde daha güvenli bir ortam sağlanıyor.

Alışveriş: Teknoloji sayesinde sadece bir kaç dakika da yurt dışından bile alışveriş yapılıyor.

Bilgi: Teknoloji sayesinde bilinmeyen bir çok konuda bilgi edinebiliriz.

Tarih: Teknoloji sayesinde geçmişimiz ve geleceğimiz hakkında daha net bilgilere sahip oluruz.

Belki de bundan sadece yüzyıllar sonra bugün günümüzde kullanılan teknoloji diye adlandırdığımız her şey ileride sadece geri kalmışlık olarak adlandırılabilir. Ancak gelişen teknoloji olmasa ileride insanların geri kalmışlık olarak göreceği bizlerde olmazdık. Bu yüzden geçmişte yapılan her buluş her icat geleceğin teknolojisine ışık tuttuğu için bunu yaşatmalı devam ettirmeli ve üretkenliğe hiç ara vermeden devam etmeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın