Tasarrufla ilgili hikaye yazı yazınız

yorumsuz
1.832 views
Tasarrufla ilgili hikaye yazı yazınız

Tasarrufla ilgili hikaye hikaye yazınız kısaca . Tasarruf hakkında yazı , kısa kompozisyon örneği paylaşıyoruz. Ödev için düzenlenmiş kısa özet bilgilerdir. Tek sayfa çıktı alabilir ya da değiştirip kendinize göre düzenleyebilirsiniz.  Tasarruf konulu yazımıza başlıyoruz. Bir iki , üç ateş.

 

Damlaya Damlaya Tasarruf Olur – Tasarrufla ilgili hikaye

Günümüzde insanlar , hayatlarını sürdürebilmek için çalışmak zorundalar. Çalışarak para kazanmak ve yaşamlarını daha kaliteli sürdürmek için uğraşırlar. Ancak insanlar kazandıkları parayı hiç tasarruflu kullanmazlar. Mesela Kimsenin evinde kumbara bile yok artık. Tasarruf yaparak biriktirdikleri paralarla Dünya’yı gezen insanlar vardır. Bu insanlara sorulduğu zaman sadece her şeyi yetecek kadar alıyorum, borç almıyorum, gerektiği zaman çalışıyorum diye cevap vermişler.

Bizlerde tasarruf yapmak için bir çok yöntemi kullanabiliriz. Bunlar arasında önce kendi evimizden başlamalıyız. Odalarımızı kullanmadığımız durumlarda ışıklarını kapatmalıyız , buzdolabını açıp uzun uzun bakmak yerine , ne alacağımızı bilerek açıp geri kapatmalıyız. Televizyonu izlemezken açık kalmamasına dikkat etmeliyiz. Ayakkabılarımızı ve kıyafetlerimizi düzgün kullanmalıyız. Kıyafetlerimizi yıkarken ters çevirmek bile tasarruf etmemize yardımcı olacak kıyafetlerimiz daha geç eskir.

Tasarruf sadece bizim yaşantımızda bize katkılar sağlamaz , aynı zamanda Dünya’ya da katkıları olur. Evimizde gereksiz enerji kullanmadığımız zaman , ileride tükenecek olan bu enerjilerin daha geç tükenmesini sağlar. Dünya’da ki tüm araçlar ve otomobiller bir günlüğüne hareket etmese , Dünya’da soluduğumuz hava 3 kat daha temiz hale gelebilir. Tasarruf her konuda yapılabilir önemli olan bunu yapmak istemektir. Cimri olmadan tasarrufla yapılan her şey bizlere mutluluk getirir.

Tasarrufla ilgili hikaye ikinci bölüm

Eğer elektrikler giderse , su biterse , petrol biterse , kömür kalmazsa , madenler çalışmazsa o zaman insanların yaşamı çok zorlaşır. Çok eski günlerde ki gibi zor bir hayatımız olur. Bu yüzden tasarruf yapmalıyız ve insanlara tasarruf yapmaları için tavsiyeler vermeliyiz. Her gün 1 lira kumbaramıza atarsak ve bunu hiç bir zaman harcamazsak. Bir yıl sonra tam 365 liramız olur. Az bir para değildir , bir öğrenci bu paraya istediği her şeyi alabilir.  Atalarımız damlaya damlaya göl olur demiş. Tasarruf yaparsan eğer , küçük bir damla bile çoğaldıkça kocaman bir göl olacak kadar artar demiş. Bizde atalarımızın sözüne uymalıyız.

Tasarrufla ilgili hikaye yazı kısa kısaca adlı konu burada bitmiştir.  İlk okul ve orta okul seviyesine göre yazılmıştır. Artık çocuklar büyüdü benim çocuk bunu anlamaz demeyin sizden daha iyi anlayacaktır. Hayatınızda başarılar.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın