Tarihte kahramanlığıyla ün yapmış kişiler

yorumsuz
853 views
Tarihte kahramanlığıyla ün yapmış kişiler

 

Tarihte kahramanlığıyla ün yapmış kişilerden en çok hangisi sizi etkilemiştir? Niçin? sorusunu sizler için cevaplıyoruz. Türk kahramanlar ve isimleri… işte size tarihe ismini kazımış ünlü kişilerin kahraman öyküleri. Ödeviniz için kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

1-) Alp Arslan Doğum 1029 – Ölüm 1072

Büyük Selçuklu devletinin hükümdarı olan Alparslan 1071 yılında Malazgirt savaşında Bizans’a büyük darbe vurmuş . Bu savaşı başarıyla kazanmış Anadolu’da Türklerin hakim kılınmasında büyük rol oynamıştır.

 

2-) Osman Bey 1258 -1326

Dünya’ya 600 yıl boyunca hüküm sürecek olan Osmanlı Devletinin ilk beyliğini Osman Bey yapmıştır. Babası Ertuğrul Gazi den aldığı aşireti büyüterek Büyük Selçuklu Devletinden bağımsızlığını ilan etmiştir.

 

3-) Mustafa Kemal Atatürk 1881 – 1938

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusudur. Yapmış olduğu inkılaplar ile Türkiye sürekli kendini güncelleyen gelişen bir hal almıştır. Türkiye Cumhuriyetini çağdaş bir ülke haline getirmiştir.

 

4-)  Şerife Bacı

Şerife Bacı, Kurtuluş Savaşı’nda yaşlı kadın ve erkekler ile birlikte İnebolu’da bulunan cephaneleri Ankara’ya götürülmesinde çocuğu ve kağnısıyla yer alırken kış şartları nedeniyle Aralık 1921’de donarak öldü…

 

5-) Kanuni Sultan Süleyman 1494 – 1566

Avrupalıların muhteşem diye tabir ettiği Kanuni Sultan Süleyman 46 yıl boyunca padişahlık yapmıştır. Hayatı boyunca tam 13 kez sefere çıkmış çıktığı seferlerde hep alnının akıyla dönmüş , Osmanlı Devletine altın çağını yaşatmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın