Pınar Kür Hayatı ve Eserleri

yorumsuz
714 views
Pınar Kür Hayatı ve Eserleri

 

Pınar Kür kimdir kısaca hayatı hakkında bilgi veriyoruz. Yazar Pınar Kür eserleri , romanları , yaşamı ve biyografisi kısa özet olarak tek başlıkta paylaşıyoruz. Bilgiler kütüphane kaynakçalı kitaplardan alıntı yapılmıştır. Ödeviniz için kullanabilirsiniz. Başka yerde yok. Başlayalım.

 

 

 

Pınar Kür

Pınar Kür, roman ve hikaye kategorilerinde eserleri bulunan yirminci yüzyılın popüler yazarlarındandır. Usta edebiyatçı 15 Nisan 1943’te Bursa’da doğdu. Liseyi New York’ta okudu. Türkiye’nin varlıklı aile statüsünde büyüyen çocuklarındandır ama söylediğine göre öğretmen bir aileden gelmektedir.  Üniversite öğrenimine de orada başladı, İstanbul’da tamamladı. 1969’da Fransa’da Sorbonne Üniversitesi’nde tiyatro dalında doktora verdi. 1971-1973 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda dramaturg olarak çalıştı. 1979 ile 1985 arasında İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Dost, Yazko Edebiyat, Gösteri dergilerinde hikayeler yayımladı. Akışı Olmayan Sularla 1984 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı kazandı. Kovuşturmaya uğrayan Yarın… Yarın… adlı romanı 1984’te aklandı.  2019 yılı itibari ile aktif yaşam hayatına devam etmektedir.

Pınar Kür Eserleri

Roman Eserleri : Yarın…Yarın… (1976), Küçük Oyuncu (1977), Asılacak Kadın (1979), Bitmeyen Aşk (1986), Bir Cinayet Romanı (1989), Sonuncu Sonbahar (1992).

Hikaye Eserleri: Bir Deli Ağaç .((1981), Akışı Olmayan Sular (1983 )

Yaptığı Söyleşiler: Aşkın Sonu Cinayettir – Mine Söğüt – 2006

Not: Değerli yazarımız Pınar Kür günümüzde halen aktif okuyucu kitlesi barındırmaktadır. Eserleri popülaritesini yitirmemiş günümüzde halen okuyucu kitlesi tarafından beğeni toplamaktadır. En çok beğenilen kitap özetini kısaca sizler için paylaşıyoruz. Merak ediyorsan buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Yarın Yarın kitap özeti

Not 2: Sitemizde her türlü her çeşit ve her alanda ki her hangi bir yazar biyografisi yaşamı ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsin. Kitap özetlerini de bulabilirsin. Arama kısmından dilediğin gibi ara belki de aradığın şey bizim sitemizde vardır. Eğer bulamazsan ödev bul kısmından bize ödevini sorar isen bir gün içerisinde yapılarak sitemize eklenir. Okul Hayatında başarılar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın