ingilizce mektup örnekleri

yorumsuz
944 views
ingilizce mektup örnekleri

ingilizce mektup nasıl yazılır , ingilizce mektup örnekleri , örnek yazı kısaca türkçe anlamı ile birlikte ödev için paylaşıyoruz. Bilgiler günceldir. Tek sayfa çıktı alabilirsiniz. Başka yerlerde yok. Başlayalım. Şimdiden başarılar.

 

İngilizce mektup örnekleri

İngilizce Mektup 1

1) I saw your name and address on the web and I gather that you are a collector of stamps, (postcards, records). I also share the same interests and I should very much like to correspond with you. You will find my phone number below, and I look forward to hearing from you.

Türkçesi : 1) İsim ve adresinizi İnternet’te gördüm. Pul, (kartpostal, plak) koleksiyonu yaptığınızı öğrendim. Aynı merak bende de var. Sizinle değiş tokuş etmeyi çok isterdim. Telefon numaramı aşağıda bildiriyorum. Cevabınızı beklerim.

 

İngilizce Mektup 2

I shall soon be coming to your town. Our mutual friends have told me a lot about you. I wish you only knew how much I want to make your acquaintance. If you can write without delay, I can check my e-mail box before my departure, and we should then be able to decide when and where we could meet. I await your answer with impatience.

Türkçe Anlamı : Yakında sizin bulunduğunuz kente geleceğim. Ortak dostlarımız, bana sizden çok bahsettiler. Sizinle tanışmayı ne kadar arzu ediyorum bilemezsiniz. Vakit kaybetmeden bana yazacak olursanız, elektronik postalarıma hareketimden önce bakabilirim ve böylece buluşma tarihini ve yerini kararlaştırmamız mümkün olabilir. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 

İngilizce Mektup 3

I never thought I would get so used to you in such a short time; and now I miss you. Our friendship was so very brief. I am stili reliving the memories of the days which we spent together. My only consolation is that after this separation, we shall feel all the much happier when we met again. The day you let me know when you are coming, the world will be mine.

Türkçesi : Bu kadar kısa bir zamanda sana böylesine alışabileceğimi aklıma getirmezdim. Şimdi ise seni özledim. Arkadaşlığımız pek kısa sürdü. Birlikte geçirdiğimiz günlerin tatlı anıları aklıma geliyor. Bu ayrılıktan sonra, tekrar buluşmanın daha güzel olacağı tek avuntum. Ne zaman geleceğini bildirirsen dünyalar benim olur.

 

İngilizce Mektup 4

Why did you leave so early that day? I wish you could have stayed a little longer. I had so many other things to tell you. If you feel that you can not send an e-mail to me, you would at least phone me. You will find my phone number above. Don’t take too long; I need you very much.

Türkçesi : O gün neden o kadar çabuk ayrıldınız? Keşke biraz daha kalsaydınız. Size söyleyecek daha pek çok şeyim vardı. Bana elektronik posta atmanız, sizin için imkansızsa hiç olmazsa telefon edin. Numaramı aşağıda bildiriyorum. Gecikmeyin, size çok ihtiyacım var.

ingilizce mektup örnekleri konusu burada bitmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın