Hayvan Sevgisi ile ilgili kompozisyon – Hayvanlar

yorumsuz
1.068 views
Hayvan Sevgisi ile ilgili kompozisyon – Hayvanlar

 

Hayvan sevgisi ile ilgili kompozisyon örneği , kısa hayvanlarla ilgili yazı örneği. Kısaca yeni olarak hayvan sevgisi hakkında kompozisyon paylaşıyoruz. Ödev için kullanabilirsiniz. Başka sitelerde yok. Sadece bizde mevcut. Tek sayfa çıktı almak için uygundur. Şimdiden başarılar. Aşağı kaydır başlayalım.

 

Hayvan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon

Yazı ismi : Hayvanlar ve Hakları

Bir pazartesi gününün öğle saatlerinde, yine suyumu içerken ev sahiplerimin ailecek bir şey konuştuklarını duydum.

Ev sahiplerim tatlı insanlardı ve İnci adında bir kızları vardı.Ev sahiplerim beni daha yavruyken, bir petshoptan almışlardı. Ama şimdi bana bakamadıklarını ve beni dışarı salmayı düşündüklerini söylüyorlardı. İnci, her ne kadar “Boncuk’u seviyorum! Hem o daha çok küçük. Onu bırakmayalım!” dese de; annesi,

– Canım kızım, Boncuk artık büyüdü; hem eve de sığmıyor.” diyordu. İnci beni bırakmak istemiyordu. Salı günü İnci görsün diye barınağa gittiler. Babası:

– Bak yavrum, boncuk burada daha rahat eder. dedi.

Ancak, İnci beni yine de bırakmak istemiyordu. İnci’nin tüm ısrarlarına rağmen, Perşembe günü barınaktaydım. Oradaki insanlar çok iyi insanlardı ama ben eski evimi özlüyordum. Barınaktaki birçok hayvan arkadaşım, bu şekilde buraya gelmiş. Haklarımızın yendiğini ve bunu bir görevliye anlatmamız gerektiğini düşünüyorduk. Ama görevli bizim konuştuğumuzu görünce aklını kaçırabilirdi.

Birkaç ay sonra ev sahiplerim geldi ve beni tekrar alacaklarını söylediler. Sonra bana haksızlık yaptıklarını, benden özür dilediklerini söylediler. Her ne kadar kurtulmuş olsam da oradaki arkadaşlarıma dua ediyor, onların da kurtulmalarını umuyorum.

İnsan , hayvan ya da bitki aslında canlı olan her varlığa saygı duyulması gerekir. Onun yaşamına , özgürlüğüne karışmamak gerekir. Her ne olursa olsun canlı olan her varlık özgür yaşamayı , güzel yaşamayı hakediyor. Dünya’da en kötü canlılar malesef ki insan ırkıdır. Diğer canlı türlerine zarar vererek yaşantısını sürdürür. Burada insan olarak bizlere verilen görev duyarlı olmak , hayvanlara , bitkilere olması gerektiği gibi davranmak onları rahat bırakmak , doğanın işleyişine karışmamaktır.

Eğer bir hayvan besliyorsak onu bakamayacaksak beslememeliyiz. Eğer ileride onu terketmek zorunda kalacaksak beslememeliyiz. Çünkü hayvanlarında duyguları vardır. Terk edilmek istemezler ,  insan ile yaşamaya alıştıkları için yalnız kaldıklarında çok üzülürler , aç kalırlar , dışarıdaki hayata alışmadıkları için genellikle ölümle sonuçlanan yaşamları olur. Bu yüzden değerlerimize sahip çıkmalı hayvan sevgisi önemlidir onlara saygı duymalı ve bu güzellikleri yitirmemek için onlara değer vermeliyiz.

Not: Hayvan sevgisi ile ilgili kompozisyon – yazı örneği burada bitmiştir. Eğer başka kompozisyon ödevleriniz varsa burayı ziyaret edebilirsiniz. Kompozisyon – Yazı ödevi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın