Günümüzde kullanılan iletişim araçları

yorumsuz
287 views
Günümüzde kullanılan iletişim araçları

Günümüzde kullanılan iletişim araçları ile ilgili bir araştırma yapınız. İletişim araçları nelerdir kısaca hakkında bilgi veriyoruz. Ödev için düzenlenmiştir. Bilgiler kütüphane kaynakları ve elektronik kaynaklardan toplanıp tek başlıkta konu haline getirilmiştir. Kullanabilirsin. Başlayalım.

Günümüzde Kullanılan iletişim araçları

İnsanlık var olduğu günden bu yana , iletişim kurmuşlar , bu bağlantıyı gerçekleştirmek için sürekli yeni yöntemler denemişler , teknolojiyi geliştirmişlerdir. Geçmişten bu güne iletişim araçları çok büyük değişiklikler göstermiş , iletişim kurmak daha kolay ve hızlı hale gelmiştir. Günümüzde kullanılan iletişim araçları şunlardır:
1-) İnternet: 6 ağustos 1991 yılında ilk adımları atılan internet günümüzde en çok tercih edilen iletişim aracı olmuştur. İnternet aracılığı ile insanlar , bir çok iletişim araçlarını geride bırakmış , vazgeçmiş , sanal ortamda gerçek iletişim kurmayı başarmıştır.

2-) Telefon : Telefonu 1876 yılında Graham Bell icat etmiş ,  kablolu olarak icat edilen telefon  , günümüzde uydular aracılığı ile kablosuz olarak en hızlı ve en çok tercih edilen iletişim araçları içerisinde yer almaktadır. Görsel – işitsel kategorisinde yer almaktadır.

3-) Bilgisayar : Günümüzde kullanılan iletişim araçları sınıfında televizyondan daha öne geçmeyi başarmıştır.  Yapılan araştırmaya göre bilgisayar kullanımı televizyon kullanımının önüne geçmiştir. İnternet sayesinde bilgisayarlar dijital ortamda iletişimin en etkili yoludur.

Günümüzde Kullanılan iletişim Araçları Maddeler Halinde

  • Bilişsel iletişim Araçları: e-postalar, formlar, chatler, messenger lar,web kameralar, bloglar
  • Görsel-İşitsel iletişim araçları : telefon, cep telefonu, fax,
  • Kali-Grafik iletişim araçları: Gazeteler, dergiler, afişler, el ilanları, tabelalar, mektuplar, notlar, kitaplar
  • Organizasyon iletişim araçları: Dans, resim, müzik, şarkı, sergi, konser, tiyatro, defile, heykel
  • Kitle İletişim Araçları: televizyon,gazeteler, internet ve radyolardır.
  • Kişisel İletişim Araçları: Telefon, Mektup, Faks
  • Görsel iletişimn araçları : tv, sinema, bilgisayar, akıllı telefonlar, gazeteler

 

İletişim kurmak , insanlık için en önemli faktördür. Bu nedendir ki sürekli gelişmekte olan teknoloji ile iletişim araçları değişkenlik göstermektedir. 12 Kasım 2019 da Elon Musk , interneti kablosuz hale getirmeyi hedeflediği için gökyüzüne yüzlerce adet hava balonu fırlatmıştır. Bu havada asılı kalan balonlar Dünya’nın dört bir yanına yerleşecek , asılı kalacaktır. Böylelikle kablosuz internete erişim sağlama imkanı sunulması hedeflenmektedir. İletişim araçları bir kez daha değişiklik gösterme yolunda adım atmıştır.

Not: Sitemizde en güncel ödevleri ve çözümleri bulabilirsiniz. Arama yapmanız yeterlidir. Eğer aradığınız ödev yok ise ödev sor kısmından iletebilir , en kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Başarılar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın