Ergonomik bir Fikir ödev

yorumsuz
1.459 views
Ergonomik bir Fikir ödev

Ergonomik bir fikir bulunuz. Ergonomik fikirler sınıfta uygulamalı yapabileceğiniz ödev için düzenlenmiş bilgiler. Sadece bizde. Başka yerde yok.  Şimdiden başarılar diliyoruz. Tamamını okursanız daha iyi anlarsınız. Başlayalım.

 

Ergonomik bir Fikir – Ergonomik Fikirler

Öncelikle eğer ergonomik konusunu bilmiyorsanız. Şurada anlatıyoruz. Tıklayın bir okuyun. Ergonomik Tasarım Örnekleri. . Eğer bunu zaten biliyorsanız şimdi ergonomik fikirler konusuna geçelim.
1-) Çay bardağını ergonomik hale getirmek
Ergonomik fikir dediğimiz bize hayatı kolaylaştıran bir şey olması lazım. Bunun için bir cam çay bardağı alıyoruz. Daha sonra isterseniz plastikten isterseniz kartondan bir kulp yapıyoruz. Çayı sıcak içtiğimiz için elimizin yanmaması için cam çay bardağını kulplu hale getiriyoruz. Böylece ergonomik bir fikir ile ergonomik bir tasarım üretmiş oluyoruz.

 

2- ) Bir Diş macununu ergonomik bir fikir ile tasarıma dönüştürüyoruz. Bir adet diş macunu satın alıyoruz. Diş macunu kullanırken bir çok insan bunu ortasından sıkarak kullanıyor. Daha sonra diş macunu tam olarak bitmediği halde ortasından sıkıldığı için geriye kalan bir çok bölümü de kullanılmadan çöpe gitmiş oluyor. Burada yapmamız gereken diş macununu sadece bir lastik ile tutturmak.  Lastiği kaydırdıkça diş macunu kendisi yavaş yavaş diş fırçasına koyabiliriz. Hem tamamını doğru şekilde kullanmış oluruz hemde israf önlemiş oluruz. Resimde örneği gösteriyoruz.

3 numaralı Ergonomik Fikir

Herhangi bir mini fan alıyoruz usb ile çalışanda olur fişe takılıp çalışanda olur. Sıcak yaz günlerinde fanlar yeterince soğutmadığı için. Bir fanı klima gibi soğuk üfleyen hale getirerek ergonomik bir tasarıma çevirmiş oluyoruz. Bunun için sadece bir küçük fan ya da vantilatör yeterli geri kalanını kendi imkanlarınız ile yapabilirsiniz. Fanın arka kısmında içine buz koyduğumuz küçük bir pet şişe koyuyoruz. Ve fanı çalıştırıyoruz. Böylece fan soğuk üflüyor. Bu da bizi binlerce liralık klima kadar serinletmeyi başarıyor. Örnekte resmi koydum.

      

4 Numaralı Ergonomik Fikir

Bu seferki ergonomik fikir hem para istemeyen hemde bizim için gerçekten kolay olacak bir fikir. Bize lazım olan bir askı ve bir tişört ve bir adet Fön makinesi , ya da saç kurutma makinesi. Herkesin evinde olan ürünler. Şimdi tişörtümüzü su ile ıslatıyoruz. Daha sonra bunu askılığa asıyoruz. Daha  sonra bunu fön makinesi ya da saç kurutma makinesi ile kurutuyoruz. Böylece tişört hem kurumuş oluyor hemde ütülenmiş oluyor. İki işi tek seferde yapmış oluyoruz.  Faydası neler diye soracak olursak. Herhangi bir yerde dışarıda üzerimizdeki kıyafet ıslandığı zaman benzinlik tuvaletlerine girip bu yöntem ile kıyafetlerimizi ütülü gibi düzelterek gündelik hayatımıza devam etmemize yardımcı oluyor. Resimler ile nasıl yapıldığını aşağıda gösteriyorum.

      

5 Numaralı Ergonomik Bir Fikir

Bu ergonomik fikir aslında gözlüklü olanlar için ideal ancak. Gözlük kullanmıyorsanız siz bunun yerine başka bir şeyler ile aynı şeyi yapabilirsiniz.  Eğer bir gözlüğünüz var ise bunu kullanarak telefonunuzu ya da tabletinizi  elinizi kullanmadan eğik olarak bir televizyona dönüştürebilirsiniz. Hemen nasıl yapıldığını resimler ile sizlere anlatıyorum gerçekten çok kolay.

bunun için gözlüğünüzü ikiye katlayıp telefonunuz için bir altlık yapıyorsunuz. Muhteşem bir ergonomik fikir. Ayrıca eğer bunu yapamam gözlük takmak istemiyorum diyorsanız. Bunun yerine şöyle bir şey yapıp öğretmenin gözüne girebilirsiniz.

Bunun bize faydaları neler , neyi kolaylaştırıyor diyorsanız. Hem telefonu sabit uzaklıkta tutuyoruz , hem video izlerken elimizde uzun süre kalması kemiklere ve kaslara yoğun baskı uyguluyor ve zarar veriyor. İşte bu ergonomik fikir bunları engelliyor.

Ergonomik bir fikir ve Ergonomik fikirler ödevi burada sona ermiştir. Başarılar. Hayal gücünüz artık daha iyi çalışıyor sizlerde farklı bir şeyler üretebilirsiniz. Sadece iki ürün arasında bağlantı kurun ve birleştirin.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 14 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın