Büyü çeşitleri – Bana Büyü mü yapıldı

yorumsuz
438 views
Büyü çeşitleri – Bana Büyü mü yapıldı

 

Büyü çeşitleri nelerdir , kimler büyü yaptırır , büyü türleri nelerdir , en çok hangi büyüler kullanılır kısaca kütüphane kaynakçalı kitaplardan alıntı yapılarak büyü hakkında herşeyi açıklıyoruz. Bilgiler günceldir. iyi insan ve kötü insan arasındaki farkı bunları okuyarak anlayabileceksiniz. Şimdi aşağı kaydırın hazırsanız okumaya konu başlıyor.

 

Büyü Çeşitleri – Büyü Hakkında Bilgi

Öncelikle bilinmeli ki, büyü ve sihir mutlak bir tesire sahip değildir. Çoğu zaman aşırı korku ve kaygı tesiri derinleştirir. Allah’a dayanıp, onun kudretine güvenerek kendinizi güçlü hissederseniz Allah size güç verir ve o tesiri üzerinizden atmanıza yardım eder. Hiçbir zaman unutmayalım ki; Allah kimseye çekemeyeceği dert vermez. Bazen böyle imtihanlar insanı Allah’a yaklaştırır. Bunu gafletten uyanmak için bir fırsat kabul edip Allah’a çok dua edebiliriz.

 

 

Büyüler dört farklı şekilde yapılır fakat ritüelleri amacına göre çeşitlendirilmiştir.

1. Yiyecek halinde yapılan büyüler günümüzdeki vakaların % 95’ini kapsamaktadır.

2. Yürürken üzerine basılan veya ayakaltına bırakılan; üstünden geçilen ve genelde yanlışlıkla büyü yapılmak istenen kişilerden farklı kişilerde tesir meydana gelir, zira büyücüler kaderi bilmedikleri için büyünün üzerinden kimin geçeceğini de bilmezler.

3. Vücuda konulan büyüler ise; büyücü tarafından cinlerin gönderilmesi ile oluşur.

4. Uzaktan yapılan büyüler çok kullanılan bir teknik ama karışık ve çelişkili büyülerden biridir. Sembolik sihirdir. Kişinin resmi, saçı veya kendisine ait bir malzeme ile çeşitli hayvan parçaları, kan, bitkiler, yazılar ve semboller ile yapılır. Büyüler yüksek bir yere ve zarf veya muska içine konulur.

Kimler Büyü Yapar / Yaptırır

Ey iman edenler! Kendi dışınızdakileri sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri durmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Gerçekten, kin ve düşmanlıkları ağızlarından (dökülen sözlerinden) belli olmaktadır. Kalplerinde sakladıkları (düşmanlıkları) ise daha büyüktür. Eğer düşünüp anlıyorsanız, ayetlerimizi size açıklamış bulunuyoruz. (Ali İmran-118)

Büyü Yaptıranların Kişilikleri

İnsan henüz ana rahminde iken 120. günde bilinci gelişmeye başlar çünkü ruhu bedene teslim edilir. Cenin 120. güne ulaştığında henüz yeni oluşmaya başlayan beyin ilk kozmik ışınsal tesirleri değerlendirebilecek düzeye ulaşır. Bu aldığı ilk tesirle birlikte gen yapısında bir değişiklik meydana getirecek, ruhunu oluşturacak bir biçimde hologramik dalga yaymaya başlar.

hücreleri bir tür elektro mıknatıs durumuna sokmuş olduğu için, bu beynin oluşturduğu hologramik yapılı dalga beden yâni Ruha, bütün bedene bağlı olarak sürekli beynin yaydığı dalgalar ile gelişmeye başlar.

Beynin bu 120. günde aldığı tesir neticesinde Ruhunu meydana getirmesi yanı sıra; ikinci olarak da bu ışınlar geliş gücü ve mahiyeti ve açıları itibariyle, beyinde mevcut olan ikinci bir devreyi açar. Bu defa bu beyin, yerkürenin manyetik çekim alanına karşı koyacak türden bir antiçekim dalgası üretip bunu da Ruha yüklemeye başlar. Bu dönemde insanın “şaki” mi “said” mi olacağı belli olur. Kişi akıl baliğ olduğundan itibaren nefsiyle olan mücadelesi başlar. Şaki dahi olsa bu mücadelesini kazanırsa kurtulur.

Bana büyü mü yapıldı – Büyü Yapılan Kişilerdeki Belirtiler

Hangi amaçla olursa olsun yapılan büyüler kişiler üzerinde istenilen tesirleri göstermez. Büyüler amaca hizmet eden kesin sonuçlar asla doğurmamıştır. Kesin sonuçlar doğuran büyüler ancak %1 kadardır. Çünkü büyü Allah izin vermedikçe tesir etmez (Bakara 102) Allah’ın bu tesirin ne kadarına izin vereceğini de kimse bilemez.

Eğer tesir ediyorsa o zaman insan oturup kendi haliyle alakalı düşünmelidir. Çünkü Allah’a yakın olan kişiler için zaten Allah herhangi bir tesire izin vermeyeceğinden bu tesir etme durumu bir uyarıdır. Kişi haline, davranışlarına, düşüncelerine, ibadetlerine, hayır ve hasenatına dikkat etmeli ve kendini Allah yolunda düzeltmeye çalışmalıdır.

Yapılan büyünün istenilen sonuca varamaması yüzünden büyü tam bir aldatmacadır. Çoğu zaman para kazanmak isteyen sahtekarların başvurduğu en kolay yöntemdir. Zira dönüp paranızı geri isteyemezsiniz. Çünkü tesir gerçekleşmediğinde büyücü sizde bir eksik olduğuna sizi inandırır. Tekrar paranızı alarak yeni bir yöntem sunarak sizi kendisine abone eder.

Geçmişten gelen öğreti ve olağanüstü olaylara duyulan hayranlık kültürü sebebiyle büyüleri yapan kişilerin belleklerde Hoca sıfatıyla adlandırılması ve bilinçaltına böyle yerleşmesi sebebiyle normalde güvendiğiniz biri tarafından söylendiğin-de yapmayacağınız mantıksız işleri yaparsınız. Bu insanların aklını kullanmamalarından kaynaklanır.

Kaynakça: MLA (Modern Language Assoc.)
Demirbağ, Ali Selman, et al. Esma – Ül Hüsna ve Ayetlerle Büyü ve Nazardan Korunma. Vol. İkinci basım, İstanbul, 2018.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın