Bilim insanı neler yapar

yorumsuz
559 views
Bilim insanı neler yapar

Bilim insanı neler yapar araştırınız. Türk bilim insanlarından birini tanıtan bir sunum hazırlayınız ödevi hakkında bilgi veriyoruz. Kısaca ödev için düzenlenmiş bilgilerdir.  Elektronik kaynaklardan ve kütüphane kaynakçalı kitaplardan alıntı yapılmıştır. Başlayalım.

Bilim insanı neler yapar

Bilim insanı , belgelere ya da kanıtlanmış bilgilere dayalı olarak , içinde yaşadığımız Dünya’nın da dahil olduğu evrene ilişkin yeni ve doğru bilgiyi elde etmek için uğraşır. Doğru bildiğimiz her hangi bir yanlışı düzeltmede , ya da yeni bir bilgi keşfetme de önemli rol oynar. İnsanlık çağını geçmişten günümüze uzayan süreçte geliştiren tek unsur bilimdir. Günümüzde teknoloji çağını yaşamaktayız ve bu çağın kapılarını aralayan bilim olmuştur.

Bilim insanı özellikleri nelerdir – neler yapabilir

Bilim insanı olmak zordur. Büyük bir kararlılık ile çalışmak gereklidir. Bilim insanları , genellikle küçük yaşlarını meraklı ve gözlemci olarak geçirirler. Her şeyin işleyişini sorgular , akılcı bir şekilde düşünerek fikirler üretirler. Bilim insanı her hangi bir otoriteye dahil olmak istemezler.  Kararlılıkla sürdürdükleri projelerini bir sonuca ulaştırıncaya dek çaba sarf ederler. Yaptıkları deneylerde  ya da gözlemlerde  uygun olan meteryali bulabilir ya da keşfedebilir , ve en doğru şekilde kullanabilir. Bu da yetenek isteyen bir durumdur. Bilim insanı neler yapar diye sormadan önce , bilim insanı neler yapamaz diye sormak gerekir. Çünkü kendini bilime adamış bir insan , her şeyi yapabilir. İmkansız demek bir bilim insanı için geçerli bir sözcük değildir.

Türk Bilim İnsanları Kimlerdir , Sunum için

Türk bilim insanlarından birini tanıtan bir sunum hazırlamak istiyorsanız bu konu size göre.

Türkler oldukça köklü bir medeniyettir, bununla birlikte tarihe ışık tutmuş , Doğru bilginin , teknolojinin , sağlık , ulaşım , bilim ve daha bir çok kategoride Dünya’da önemli Türk bilginleri sayesinde iz bırakmış ve halen günümüzde aydın insanları ile geleceğe ışık tutmaktadır.

Bilinen bir çok Türk bilim insanı vardır. Aşağıdaki bilim insanları içerisinden dilediğinizi seçebilir sunum için araştırma yapabilirsiniz.

EBU’L VEFA BUZCANİ:

EL BATTANİ:

FARABİ:

GIYASEDDİN CEMŞİD KAŞİ:

HEZARFEN AHMET ÇELEBİ:

HULUSİ BEHÇET:

İBN-İ SİNA:

Piri Reis:

MİMAR SİNAN :

Aziz Sancar

Yukarıdaki türk bilim insanları  hakkında bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayın.  Türk islam bilginleri ve buluşları

Bilim insanı ne yapar? Sözlükten bakmak için buraya tıklayın : Bilim insanı ne yapar

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın