Başarılı olmak – Başarının Kuralları

yorumsuz
303 views
Başarılı olmak – Başarının Kuralları

Başarılı olmak nedir? Nasıl başarılı olurum , başarılı olmanın kuralları nelerdir , başarılı insanlar nasıl oldular? sorularını cevaplıyoruz. Hayatınızı değiştirecek toplam 18 kural ile sizlerde hayata sıkı tutunmanın keyfini çıkartabilir , başarılı olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Konumuza başlamadan önce tavsiyelerim olacak. Bu kuralları bir kağıda yazın ve odanıza , uyandığınızda göreceğiniz bir yere asın. Gözünüze çarptıkça aklınızda kalıcı bir yer edinecek sizi o kişi yapmaya yardımcı olacaktır. Hadi başlayalım.

 

 

Başarılı Olmanın 20 Altın Kuralı

1- Kendinizi çok iyi tanıyın ve yeteneklerinizi keşfedin.

Kendinizi öyle bir tanımalısınız ki , bir kitap gibi kendinizi okumalısınız. İnsan hata yapar ama bir çok hatayı kendisini tanımadığı için yapar.

2- Kalıcı bir hayat çizgisi oluşturmalısınız.

Hayat felsefesini belli kurallara bağlayan ve o kuralları taviz vermeden uygulayan insanlar hep başarılı olmuşlardır.

3- Amaçları ve Hedeflerinizi Doğru Belirleyin

Bilindiği gibi amaç; yapmak istenilen bir işi sonuçlandırmaktır. Hedef ise, ulaşılmak istenilen yerdir. İkisi birbirini tamamlar ve başarıya giden yol buradan geçer.

4- Çalışmalarda Dikkatleri Toplama ve Motive Olma Kurallarını Uygulamalısınız.

Bilindiği gibi motive olma veya dikkatleri toplama, zihnin belirli bir konuda yoğunlaşmasıdır.

5- Stresle baş etmeyi bilmelisin!

İnsanın hayali nereye kadar gidiyorsa ihtiyacı da oraya kadar uzanmaktadır. Stres Bunu engeller. Hep Sakin olun.

6- Olaylara Karşı vereceğiniz ilk tepkide dikkatli olun.

Olaylara karşı kişinin ilk hamlesi , kişinin karakterini ortaya koyar. Güçlü bir karakter için ilk hamleniz çok önemlidir.

7- Unutkanlığı önlemek için hafıza teknikleri öğrenin

Unutmak her zaman kötü değildir. Lüzumsuz, yanlış ve eksik bilgileri unutun , önemli bilgileri aklınızda tutun. Beyninizi buna odaklayın.

8- Düzenli Bir Uyku Alışkanlığınız Olmalıdır.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur demiş atalarımız. Bu gerçekten doğru bir bilgidir. Sağlam vücutta sağlam bir uyku ile kendini bulur.

9- Öğrenmeyi öğrenin

Bilgilerin sel gibi aktığı günümüzde, başka türlü yaşamak mümkün değildir.

10- Planlı çalışma sistemi oluşturun.

NEYİ, niçin, ne zaman ve nasıl yapılacağını gösteren bir çalışmaya plan denir.

11- Zamanı önemseyin.

Zaman su gibi hızlı akıp gider , zamanı doğru kullanın.

12- Okuma alışkanlığı kazanın.

Herhangi bir şeyi izlemek ve okumak arasında büyük fark vardır. Okumak beyni çalıştırır. Başarılı olmak için okumak bir adımdır.

13- Okuma Tekniklerinizi geliştirin

Okuma kişinin bilgi düzeyini artırır. Ona yeni düşünce imkanları verir ve genel kültürün gelişmesini sağlar. Başarılı olmak kolay olsaydı herkes olurdu.

14- Hızlı Okuma alışkanlığı kazanın.

Alışmış , kudurmuştan beterdir demiş atalarımız. Eğer hızlı okumaya alışırsanız zamanınızı daha iyi kullanırsınız. Bu ancak çok okuyarak olur.

15-  Not Alın

İnsan aklı sandığımız kadar her şeyi aklımızda tutmaya yetmez. Önemli gördüklerinizi not alın. Başarılı olmak aldığınız notları tekrar etmekle doğru orantılıdır.

16- Etkili bir sözlü anlatım tekniğine sahip olun

Konuşmak tüm insanların yapabildiği , etkili konuşmak sadece başarılı insanların yapabildiği bir şeydir. Etkili konuşun , öğrenin.

17- Araştırın

Başarılı olmak için sürekli araştırın , sürekli güncel kalın , bilgileri sadece tek bir yerden değil , bir çok yerden okuyun en doğru bilgiyi kendi kafanızda oluşturun.

18 – Başarılı olmanın tüm kurallarını ezberleyin.

Tüm kuralları ezberlemek , sizin zihninizde başarıya giden yolu açmak için kalıcı bir bağlantı oluşturacaktır. İnsan ezberlediği şeyleri unutmaz. Hep aklında olduğu için yaptıklarına etki eder.

Başarılı Olmak hakkında daha fazla bilgi vermeye gerek yok. Bunlar başarılı olmanın kapısını aramaya yeterli özet bilgilerdir. Bilgiler doğru olduğu zaman , kalıcı olur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın