Bakara suresi 255. ayeti meali türkçe okunuşu

yorumsuz
550 views
Bakara suresi 255. ayeti meali türkçe okunuşu

 

Selam arkadaşlar bu yazımıszda bakara suresi 255. ayetinin okunuşu , meali , türkçe anlamı hakkında Kur’an-ı Kerim mealinden cevaplayarak bilgi vereceğiz. Ayetel kürsi olarakda bilinmektedir. Ödev için geldiyseniz kullanıma uygundur kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Bakara suresi 255. Ayet Okununuşu

Allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm(kayyûmu), lâ te’huzuhu sinetun ve lâ nevm(nevmun), lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fil ard(ardı), menzellezî yeşfeu indehû illâ bi iznih(iznihî) ya’lemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum, ve lâ yuhîtûne bi şey’in min ilmihî illâ bi mâ şâe, vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard(arda), ve lâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm(azîmu).

 

Bakara suresi 255. ayet türkçe meali Diyanet işleri kaynakçası

Diyanet İşleri: Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh olmayandır. Diridir, kayyumdur. O’nu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey O’nundur. İzni olmaksızın O’nun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar O’nun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek O’na güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın