Azim ve Kararlılık ile ilgili yazı

yorumsuz
1.043 views
Azim ve Kararlılık ile ilgili yazı

 

azim ve kararlılık ile ilgili yazı paylaşıyoruz. Kısa kompozisyon örneği paylaşıyoruz. Başka yerde yoktur. Azim ve kararlılık konulu hikaye ödeviniz için kullanabilirsiniz. Sitemizde sürekli güncel ödev içerikleri eklenmiştir başka zaman yine bekleriz. Başlayalım.

 

 

 

Kaplumbağa Koşmaz

Günlerden birinde iki tavşan piknik yapmaya karar vermişler. Ancak piknik yapmak için bu sefer uzun bir yol tercih etmişler. İki tavşan birlikte yola çıkmışlar , piknik yerlerine doğru ilerlerken yolda bir kaplumbağa görmüşler. Tavşanlardan birisi sormuş. Nereye gidiyorsun? Kaplumbağa sizinle aynı yere demiş. Tavşanlardan birisi gülmüş ve biz oraya bir günde gideriz ama sen üç günde anca gelirsin demiş ve yola devam etmiş.

Tavşanlar bir gün sonra piknik yapacakları yere gelmişler. Ancak geldiklerinde fark etmişler ki yanlarında piknik için yiyecek getirmemişler. Aralarında anlaşmışlar tavşanlardan birisi geri dönüp yiyecekleri getirmeye karar vermiş. Bir gün gidiş bir günde geliş sürecek , iki günde yiyecekleri getirecekmiş. Tavşan yola çıkmış. Yolda gelirken tekrar kaplumbağayı görmüş. Kaplumbağa yavaş yavaş ama azim ve kararlılık ile yoluna devam ediyor piknik yerine doğru ilerliyormuş. Yolu yarılamış. Tavşan gülerek dalga geçer tabirle , sen piknik yerine gidene kadar , ben yiyecekleri alıp geri gelirim demiş ve yoluna devam etmiş. İlerlerken tavşanı kurt görmüş ve saldırıp yemiş.

Aradan üç gün geçmiş nihayet kaplumbağa piknik yerine ulaşmış azim ve kararlılık sonucu ulaştığı piknik alanında kendi yiyeceği her şey varmış ve karnını doyurmuş. Orada bitkin aç kalmış tavşanı görmüş. Yanına gitmiş ve arkadaşını gördüğünü ona yiyecek getirmeye gittiğini söylemiş. Tavşan bir gün daha beklemiş ama kimse gelmeyince evine dönmeye karar vermiş. Ancak tavşanda evine giderken yolda açlıktan ölmüş. Kaplumbağa ise karnını doyurup yavaş yavaş ama azim ve kararlılık ile tekrar yoluna devam etmiş. Evine tekrar dönerken yolda açlıktan ölmüş tavşanı görmüş ve üzülmüş ardından şu sözleri söylemiş. Hızlı koşmak marifet değildir , önemli olan önce doğru olanı düşünmek , daha sonra hazırlık yapmak ve son olarak da azim ve kararlılık ile asla pes etmeden hedefe doğru ilerlemektir demiş.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın