23 Nisan ile ilgili yazı kompozisyon

yorumsuz
667 views
23 Nisan ile ilgili yazı kompozisyon

23 nisan ile ilgili yazı kısa kompozisyon örneği paylaşıyoruz. 23 nisan konu hakkında kısaca yeni 2019-2020 yılları için yazı ödev için düzenlenmiştir. Bilgiler günceldir başka yerde yok. Ödev için kullanabilir tek sayfa çıktı alabilirsiniz. Eğer güzel ve yeni 23 nisan şiirleri arıyorsanız buraya tıklayın. 23 nisan şiirleri

 

23 Nisan ile ilgili yazı – kısa kompozisyon

Atalarımızın kanının son damlasına kadar savaştığı , ninelerimizin soğuk, açlık yokluk içinde olmasına rağmen bıkmadan, asla pes etmeden topraklarımızı korumak için çabaladığı bir soyun torunlarıyız biz. 23 nisan günü tüm çocuklara armağan edildiyse bunun tek sebebi atalarımızın geleceği olarak gördüğü çocuklar için savaşmasıdır. Bizlere daha güzel bir yaşam , daha güzel bir hayat sunmak için uğraşmış ve başarıyla bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam etmişlerdir.

23 nisan günü Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış. Bu güzel günde Türk halkı egemenliğini ilan etmiştir. Atatürk’ün de dediği gibi : Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milleti oluşturacak unsur da çocuklardır. Bu yüzden 23 nisan ulusal egemenlik ve çocukluk bayramı ilan edilmiştir. Atatürk :  “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” diyerek çocuklara ne kadar değer verdiğini bizlere göstermiştir.

Bizlerde bayrağımızın hep göklerde dalgalanması için , vatanımızın bir karış toprağı dahi olsa korumak için atalarımızın bize emanet ettiği güzel ülkemizi korumalıyız. Onu sahiplenmeli ve sevmeliyiz. 23 nisan bizim bayramımız.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada yaşayan milli bayramımızdır. Bizlerde bu bayramı en güzel şekilde kutlamalı , milli birliğimizin ve beraberliğimiz bir arada kenetlenmiş olduğunu tüm Dünya’ya göstermeliyiz.  Dünya’da çocuklara bayram ilan eden ilk ülke Türkiye’dir. Bu bayramı dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. 23 Nisan çocuk bayramı Tüm Dünya’da kabul görmüş bir çok ülke tarafından kutlanmaktadır. Bizde bayramımızı sevinç ile kutlamalı Tüm Dünya’ya örnek olmaya devam etmeliyiz.

 

23 nisan ile ilgili yazı – kısa kompozisyon ödevi burada bitmiştir. Eğer hakkında bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

23 Nisan Hakkında Bilgi
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın